نخبه‌ پروری و ارتقاء علمی کشور در سایه مسابقات دانش آموزی «نور»

[ad_1]

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مسابقات دانش‌آموزی مانند نور می‌توانند نقش مهم و چشمگیری در ارتقاء علمی و نخبه پروری کشور ایفاء کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ستاد اطلاع رسانی جایزه مصطفی(ص)، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی درباره دومین دوره مسابقه دانش‌آموزی نور که امسال گرامیداشت پروفسور جکی یینگ برگزار می‌شود، اظهار داشت: قطعا این گونه مسابقات و جوایز می‌توانند نقش مهم و چشمگیری در ارتقاء علمی کشور و نخبه پروری ایفاء کنند.

وی ادامه داد: مسابقات در ذات خود می‌توانند استعدادها را شکوفا و ارتباط گیری نخبگان و چهره‌های علمی را با یکدیگر آسان کرده و این قشر را بهم نزدیک کنند.

نماینده مردم محلات گفت: ارسال فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای در مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ، به منظور ترغیب دانش‌آموزان در عصر ارتباطات، روشمناسبی محسوب می‌شود و می‌تواند روش تاثیرگذاری باشد.

 مسابقه دانش آموزی نور؛ گرامیداشت ابن هیثم، سال گذشته به عنوان رویداد دانش آموزی جایزه مصطفی(ص) با موضوع ساخت فیلم های علمی و آموزشی یک دقیقه ای در قالب گروه های دانش آموزی دو یا سه نفره به منظور شکوفایی ابتکارات و خلاقیت آنها در قالب آزمایش های علمی برگزار شد.

پس از اعلام فراخوان این مسابقه و استقبال گرم دانش آموزان، ۱۰ هزار و ۳۰۰ دانش آموز در قالب چهار هزار و ۳۸۵ تیم از ۲۸ استان کشور با همراهی ۴۴۰ مدرسه و ۵۰ پژوهشسرا به برگزیده شدن ۱۹۸ اثر دانش آموزی انجامید.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *