برپایی نمایشگاه «سنت انجیل در دنیای اسلام»

[ad_1]

نمایشگاه «سنت انجیل در دنیای اسلام» از تاریخ ۱۴ ژوئیه تا ۱۵ اکتبر در محل جزیره موزه‌های برلین و در یکی از سالن‌های موزه پرگامون برپا می‌شود.

به گزارش پرس شیعه، موزه هنرهای اسلامی با همکاری بنیاد فرهنگی پرویس و کتابخانه موزه های دولتی برلین اقدام به برپایی یک نمایشگاه با عنوان «سنت انجیل در دنیای اسلام» کرده اند. گزارشی که رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در اختیار ما قرار داده است خبر از آن دارد که این نمایشگاه از تاریخ ۱۴ ژوئیه تا ۱۵ اکتبر در محل جزیره موزه‌های برلین و در یکی از سالن‌های موزه پرگامون برپا می‌شود.

این نمایشگاه شامل نسخ و دست نوشته‌هایی است که از مسیحیان در بین مسلمانان وجود داشته است. اغلب این آثار به اواخر قرن نوزدهم میلادی برمی گردند. در این خبر آمده که خالقان این نسخ، مسلمانان و یهودیانی هستند که در خاورمیانه ساکن بوده اند. این اسناد علاوه بر نسخ خطی شامل نقاشی های مینیاتور که اغلب داستان های انجیلی را به تصویر کشیدند، می شود.

در توصیف و اعلامیه افتتاح این نمایشگاه در وبگاه رسمی موزه‌های دولتی برلین آمده: ادیان و فرهنگ های آنها همیشه با هم در ارتباط بوده‌اند. به طور مثال بسیاری از اقوام و سرزمین های مسلمان بستر ادیانی مانند مسیح و یهود بوده‌اند و یا در مقابل دین اسلام در بسیاری از سرزمین‌های مسیحی سنتی دیرینه دارد.

این ویژگی باعث شده تا هنر و فرهنگ اقوام و ادیان بین یکدیگر مورد تبادل قرار گیرد. در ادامه به جایگاه ادیان در کتب آسمانی اشاره شده و قرآن را بستری معرفی کرده که بارها از ادیان و اقوام مسیحی و یهودی نام برده است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *