الحاد سیاسی و حکومتی منجر به سلطه ظالمان بر جهان می‎شود

[ad_1]

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم الحاد سیاسی و حکومتی را منجر به سلطه ظالمان بر جهان دانست و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمن درجه یک جهان اسلام هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله شیخ عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار با جمعی از اساتید و فعالان فرهنگی تونس با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: شناخت خداوند از بالاترین شناخت‎هاست. جامعه‎ی دور از خدا جامعه غرق درتاریکی وتباهی است ومحکوم به فروپاشی است

وی افزود: جامعه خدا گریز مادی گرا به جز خوردن، آشامیدن، لذت گرائی و تجاوز به حقوق دیگران بهره ای از زندگی حقیقی انسانی ندارد.

آیت الله کعبی الحاد و کفر را فردی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: الحاد اجتماعی، سیاسی و حکومتی منجر به سلطه طواغیت ومفسدین وسیطره ظلم و جنایت و استعمارگران ونابودی بشریت می شود. در حکومت‎های الحادی زندگی انسان‎ها به دو بخش ظالمان، مستکبران، اغنیا ازسوئی و مظلومان و ستمدیده گان وفقیران از سوی دیگر تبدیل می‎شود.

وی پیامبران را مصلحان جهان توصیف کرد و بیان داشت: اصلاح جامعه به وسیله پیامبران، ائمه و علمای دین که در مسیر ائمه قدم بر می‎دارند، صورت می‎گیرد.

استاد سطوح عالی حوزه‎های علمیه نبوت، رسالت و امامت را سه بخش از شئون زندگانی پیامبران الهی دانست و ادامه داد: پیامبران به وسیله نبوت، انسان‎ها را از اخبار الهی آگاه می‎کنند و به وسیله رسالت، شیوه زندگی در حیات طیبه را آموزش می‎دهند که چگونه در امنیت، ثبات و به دور از اختلافات و درگیری زندگی کنند.

وی اظهار داشت: امامت یکی دیگر از شئون زندگی پیامبران است. جامعه احتیاج به امام یعنی رهبری دارد؛ امامت باید ادامه رسالت الهی باشد و نقش امام در دوران غیبت امام دوازدهم (عج) به پایان نمی‎رسد.

آیت الله کعبی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی درپی چپاول و استعمار کشورهای مختلف جهان هستند و امام خمینی (ره) آمریکا را شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی را غده سرطانی اعلام کرد.

وی افزود: شناخت اسلام اصیل محمدی، نشر آن وترویج محبت اهل بیت (ع) در جهان، دوری از طائفه‎گرایی، مذهب گرایی، قوم گرایی و تعصب گرایی، اقدام برای نابودی فقر، جهل و فساد و مشارکت جهت دست یابی به آزادی حقیقی و شناخت دشمن، تمرکز بر دشمن اصیل و مبارزه با آن از مواردی که جهان اسلام باید به آن توجه وافری داشته باشند.

عضو خبرگان رهبری اسلام آمریکایی را از خطرناک‎ترین و بدترین نوع اسلام دانست و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی عامل همه مشکلات و دشمن درجه یک جهان اسلام هستند.

وی تاکید کرد: جریان‎های تکفیری درپی دوری جهانیان از اهل بیت (ع) هستند و این در حالی است که اسلام اهل بیت (ع) مدافع و محافظ سنت رسول اکرم (ص) است.

آیت الله کعبی داعشی‎ها را عاملان آمریکا، رژیم صهیونیستی و وهابیان خواند و خاطرنشان کرد: وهابیت ابشخور فکری داعش است و مسیر اسلام اصیل را گم کرده‎اند.

وی افزود: ما اگر می‎خواهیم از شر تروریسم در امان باشیم باید ریشه فکری آن را بخشکانیم و به جای آن محبت، دوستی، برادری، صلح و زندگی مسالمت آمیز تزریق کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: مردم تونس باید پرچمدار مبارزه با تروریسم باشند، قلوب مردم را جذب، از حساسیت سازی دوری، بر خدا توکل کنند و ارتباطشان را با امام زمان (عج) افزایش دهند.

منبع؛ رسا

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *