اذعان رژیم صهیونیستی به مداوای تروریست‌ ها

[ad_1]

ارتش رژیم صهیونیستی به مداوا و حمایت از معارضان و تروریست‌ های سوریه اذعان کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ در حالی که پیشتر گزارش‌های مختلفی از ارائه کمک‌ها و خدمات درمانی از سوی رژیم صهیونیستی به معارضان و تروریست‌های سوری زخمی در بلندی‌های جولان اشغالی منتشر شده بود، اکنون یک مقام ارتش رژیم صهیونیستی رسما به این مسأله اذعان کرد.

ژنرال «یانیو آشور» طی نشستی با خبرنگاران در نزدیکی مرز سوریه گفت: اسرائیل طی یک سال گذشته صدها نفر از (معارضان و تروریست‌های) سوری را مداوا و صدها تُن کمک برای آنها ارسال کرده است.

به نوشته وبگاه «جروزالم پست» تحت این پروژه که «عملیات همسایه خوب» نام گرفته، از سال ۲۰۱۶ به بهانه کمک‌رسانی به مردم جنگ‌زده سوریه، صدها تُن حمایت مختلف و جدید برای تروریست‌ها و معارضان ارسال شده است.

آشور با بیان اینکه پروژه مذکور تاثیر قابل توجهی بر امنیت رژیم صهیونیستی داشته، تاکید کرد: «ما از آمریکایی‌ها، که عراق را از دست دادند، درس گرفتیم. دریافتیم که می‌توانیم که کار بیشتری درباره مرزهای خود، نسبت به گذشته، انجام دهیم.»

بر این اساس، رژیم صهیونیستی تحت ادعای تلاش برای دخالت نکردن در بحران سوریه، با همکاری سازمان‌های بین‌المللی، کمک‌هایی را به هزاران تروریست و معارض سوری در نزدیکی مرز سوریه-فلسطین اشغالی ارسال کرده‌اند.

آشور با تاکید بر اینکه ارتش رژیم صهیونیستی با (معارضان) سوری در آن‌سوی مرز، جهت تعیین دقیق نیازهایشان ارتباط دارد، افزود: «ما چندین رابط داریم که هر کدام مسائل مختلفی را بررسی می‌کنند.»

تحت این عملیات، طی یک سال گذشته ارتش رژیم صهیونیستی فقط به میزان ۳۶۰ تُن آرد و غذا، ۴۵۶هزار لیتر سوخت، ۱۰۰ تُن لباس، ۱۲ تُن کفش، ژنراتورهای قابل حمل و کانکس‌های متحرک جهت استفاده بعنوان کلینیک به تروریست‌ها و معارضان سوریه ارسال کرده است.

یکی از ابعاد اصلی این عملیات، مداوای تروریست‌ها و معارضان سوری زخمی بوده که به تبع آن ارتش رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۱۳ تا کنون بیش از ۳هزار مجروح را در بلندی‌های جولان اشغالی درمان کرده است.

در حالی که پیشتر برخی مقامات رژیم صهیونیستی تلویحا به درمان زنان و کودکان سوری تاکید می‌کردند اما اکنون این نظامی صهیونیست اذعان کرد حداقل ۷۰درصد از مجروحین تحت مداوا «مردانی هستند که در سوریه می‌جنگند».

بیمارستان‌های صحرایی ارتش رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۱۳ در بلندی‌های جولان اشغالی و نزدیک مرز سوریه برپا شده و ده‌ها پزشک نظامی مشغول درمان تروریست‌ها هستند.

پیش از این خبر نیز، گزارشی از سوی معارضان سوری منتشر شده بود که به حمایت رژیم صهیونیستی از خودشان اعتراف کرده بودند.

بر این اساس، «تعامل مخفی» مذکور با هدف تقویت گروه‌های معارض و تروریست در سوریه جهت مقابله با نیروهای دشمن با رژیم صهیونیستی که رزمندگان ایرانی (سپاه) و لبنانی (حزب‌الله) را شامل می‌شود، انجام می‌گیرد.

پیشتر نیز خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارشی را از «آنتونیو گوترش»‌ دبیر کل سازمان ملل متحد منتشر کرد که در آن گوترش بر حمایت‌های رژیم صهیونیتسی از گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه مانند «جبهه النصره» تاکید می‌کند.

منبع: فارس

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *